C Tip Lineer Doğrusal Asma Tavan

Doğrusal Asma TavanAsma tavan çözümleri arasında fonksiyonel ve esnek bir alternatif olarak yer alan lineer tavan, hem iç mekan hem de dış mekan kullanımına uygun özellikleriyle, uzun senelerdir populer bir tercih olagelmiştir. C-Tip lineer tavan sistemleri, gizli taşıyıcı profile kenetlenmiş pahlı kenarlı, yuvarlak bitişli kapalı kenar panellerden oluşmaktadır. Paneller birbirlerine ekleme parçaları vasıtasıyla eklenir. Panellerin genişlikleri 50mm’den 300 mm’ye kadar değişebilirken, aynı taşıyıcı üzerinde farklı genişliklerde paneller kullanarak farklı dizaynlar yaratmak mümkündür.

C Tip Lineer Doğrusal Asma Tavan Özellikleri

  • Sistem gerek pozitif gerekse negative rüzgar basıncına karşı yüksek dayanıklılıkta olduğundan, metro ve tren istasyonları, yeraltı projeleri ve genel anlamda tüm dış mekanlar için özellikle uygundur.
  • Kapalı birleşim noktaları sayesinde pürüzsüz ve devamlılık arzeden bir tavan görünümü elde edilmektedir.
  • Panellerin kolay temizlenebilme ve toz tutmama özellikleri, sistemi hastaneler, labaratuvarlar, mutfak ve benzeri şekilde hijyenin birincil önem taşıdığı mekanlar için vazgeçilmez kılmaktadır.
  • Panellerin herhangi bir alet kullanılmaksızın bütünüyle el ile demonte edilebilir oluşu, tavan üstü tesisata rahat erişim sağlamaktadır.
  • Panel uzunluklarının standart olmayıp ihtiyaca gore değişebilmesi, hızlı montaj imkanı sunmakta ve minimal eklenti gereksinimi doğurmaktadır.

Paneller 15,5mm yüksekliğinde, korozyona dayanıklı aluminyum alaşımı (AA5050) malzemeden imal edilmektedir. Yaklaşık panel ağırlığı, 2 kg/m2’dir. Aluminyum stripler panel haline getirilmeden once 20 mikron kalınlığındaki boya ile kaplanma ve fırınlanma işlemine tabi tutulmaktadır. Boya kaplamasında kullanılan standart renkler RAL 9006 ile 9010’dur. 2000 metrekareyi aşan siparişlerde talep edilirse diğer RAL renklerinde de üretim yapılabilmektdir. Paneller azami 6000mm’ye kadar değişen uzunluklarda üretilebilirken, taşıyıcı profil standart olarak 5000mm uzunluğundadı.

Doğrusal Asma Tavan (1)

Çeşitli panel genişlikleri ve karşılık gelen malzeme kalınlıkları aşağıda listelenmiştir:

Genişlik  –        Kalınlık
50 0,40 –        0,45
75 0,40 –        0,45
100 0,40 –     0,45
150 0,40 –      0,45
200 0,50 –     0,55
225 0,50 –      0,55
300 0,50 –      0,55

Bunlarda var

, ,
5 comments to “C Tip Lineer Doğrusal Asma Tavan”
  1. mrb ev yaptık hasırı yok asma tvn dusunuyoz ne gıbı turler kullanılabılır rutubetlı ortammız var catlama agaclar esneme gıbı problemelerler zamanla sorun yaratır dıyorlar o yuzden karasız kalıyoz ne onerırısınız

  2. esneme gibi bi sorun olursa tabi haliyle yapılan asma tavanda esner rutubette ise bir sorun yaşanmaz

  3. Eğer ki rutubet alıyorsa tavan 30×30 gibi klipin asma tavan yada panel 85 vs. yapılabilir…

  4. Halen İranda Alüminyum Korkuluk işleri Yapan bir şirketiz, 7000 m2 linner alüminyum asma tavan teklifi aldık. İnternetten size ulaştım. Bize malzeme için fiyat verebilirmisiniz ? Türkiye Teslim ve İran Teslim Fiyat istiyoruz. Ay

  5. 4×4 ve4x3 metre iki odayı plastik veya alimilyum c tipi lineer 10×5 ahşap altına montaj etmek istiyorum teknik olarak mümkünmü.28metrekare fiyatı ne tutar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir